Zpět na titulní stránku
 Zpět na titulní stránku

P O Z V Á N K A

Vážená kolegyně, vážený kolego,

rádi bychom Vás pozvali na

Konferenci Šiklova patologicko-anatomického ústavu
a Bioptické laboratoře s.r.o. v Plzni.

Podobně jako v minulých letech i tentokrát jsme se rozhodli toto setkání zorganizovat jako klinicko-patologický seminář. Letos bude tématicky věnován patologii gastrointestinálního traktu. Na konferenci bychom rádi prodiskutovali v klinicko-patologické diskusi klasifikace některých nádorů GITu a nejrůznější raritní nádorové i nenádorové léze zažívacího traktu včetně slinivky břišní, jater a žlučových cest. Na toto setkání proto též co nejsrdečněji zveme gastroenterology. Váženými hosty budou prof. Műller-Hermelink a prof. Rűdiger z Wűrzburgu, kteří budou přednášet v anglickém jazyce. Konference se bude konat

v pátek - neděli 1.- 3. listopadu 2002
v překrásném prostředí Lipenské přehrady
v Kongresovém centru Fontána v Hrdoňově.

Bude začínat v pátek 1. 11. 2002 ve 13,00 hod a první odpoledne bude věnováno převážně patologům, ale věříme, že bude přínosné i pro klinické lékaře. Na pořadu je již tradiční sklíčkový seminář, který tentokrát bude zaměřen na nádory a diagnostická úskalí nádorů GITu. Sobotní program začne v 9,00 hod. sklíčkovým seminářem věnovaným punkčním biopsiím nativních i transplantovaných ledvin a bude pokračovat ve 13,00 hod volnými přednáškami na téma patologie zažívacího traktu včetně jater, slinivky a žlučových cest. Volné přednášky budou pokračovat podle potřeby i v neděli dopoledne. Chtěli bychom Vás tímto vyzvat k zaslání Vašich přednášek. Délka přednášky by neměla přesahovat 10 minut. Během Konference proběhne „Kurz – patologie zažívacího traktu a jater“ (doc. Chlumská).
V pátek a v sobotu večer je připraven společenský program. Kongresové centrum Fontána je rozsáhle vybaveno různými relaxačními zařízeními (sauna, možnost masáží, bazén, posilovna). Při výběru účastníků konference budeme upřednostňovat ty patology, kteří pravidelně přispívají svými případy do našeho registru nádorů, protože sklíčkový seminář se většinou sestává z případů, které nám tito patologové věnovali. Seznam účastníků budeme uzavírat pro zájemce z České republiky do poloviny září 2002 a do konce září pro zájemce ze Slovenské republiky.
Velice se těšíme na Vaší účast, se srdečným pozdravem

Prof. MUDr. Michal MICHAL v.r.
Prof. MUDr. Alena Skálová, CSc. v.r. Prof. MUDr. František Fakan, CSc. v.r.

Copyright © 2002 FN Plzeň a Bioptická laboratoř s.r.o.